А Б І Т У Р І Є Н Т У
про спеціальність “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”

Метрологія як наука виникла в стародавньому світі, коли з’явилась необхідність введення єдиних уявлень про розміри, ваги, час. Без цього розвиток торгівлі, взаємного обміну товарів, будівництва був би неможливим.

Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і потрібної точності. Метрологія – не тільки наука, а і область практичної діяльності людини.

Вимірювання займають більше половини часу, що виділяється на дослідження, розробку, виробництво і експлуатацію технічних систем, пристроїв та технологій. Розвиток нанотехнологій в промисловості вимагає істотного підвищення точності вимірювань. Для таких технологій характерні розміри об’єктів вимірювання в мільйони разів менше міліметра.

Чим більші вимоги до якості продукції, що випускається, тим важливіша роль метролога на виробництві. Він відповідає за організацію і проведення вимірювань, забезпечення єдності вимірювань, періодичну повірку (калібрування) контрольно-вимірювальних приладів. Головна роль належить метрологам в галузі сертифікації продукції, узгодження стандартів України з європейськими стандартами і створенні нових стандартів.

Неправильні показання приладів на багатьох технічних системах можуть привести до аварій і катастроф. Щоб цього не трапилось, працюють різні метрологічні служби та організації.

В останні роки метрологія починає проникати в галузі, що є далекими від техніки, наприклад, в соціологію, економіку, де даються оцінки різних показників, що еквівалентно вимірюванню в технічних системах.

Кваліфікований метролог, з одного боку, — це творчий спеціаліст, який має глибокі знання з математики, фізики, інженерних наук і здатний ще на етапі проектування технічної системи обґрунтувати вимірювальні операції, які необхідно здійснити для досягнення технологічних вимог. З іншого боку, це консервативна людина, яка на всіх етапах дослідження, розробки і експлуатації виробів вимагає додержання державних стандартів. Фактично він є юристом в області техніки.

To top

1) українська мова та література;

2) математика;

3) за вибором абітурієнта: фізика або іноземна мова

Заступник завідуючого кафедри
Заступник відповідального секретаря приймальної комісії

 

Євген Олександрович
тел. (097)-712-90-03

 

м. Харків, м. Академіка Павлова, вул. Владислава Зубенко, 3, Механічний корпус, 3 поверх, викл. ауд. 302
тел. 738-77-88
ел. пошта:
Открывается окно почтовой программы для отправки emailmbgd@remove-this.ukr.remove-this.net

  1. Заява встановленого зразка.
  2. Документ державного зразка про повну загальну середню освіту (оригінал та його копію або дві копії).
  3. Сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (оригінал або копію) для вступників на перший курс навчання.
  4. 6 фотокарток (розмір 3х4 см, без головного убору).
  5. Ксерокопія медичної довідки за формою 086-О.
  6. .Дві ксерокопії ідентифікаційного коду та паспорта.
  7. Ксерокопія військового квитка або приписного свідоцтва.